Trump Twitter ve Facebook’a savaş açtı

Trump’ın herhangi bir sosyal medya mecrası üzerinde yapmadığı açıklaması, destekçilerine Facebook ve Twitter’a karşı cephe alma çağrısı içeriyor.

Amerika 05.01.2022, 12:45
Trump Twitter ve Facebook’a savaş açtı

Trump, ABD başkanlık seçimleri sırasında Twitter’la büyük bir dalaşa girmişti ve hesabı engellenmişti. Hatta Twitter, Trump’ın George Floyd ile alakalı bir tweeti için ‘Bu tweet, şiddeti yüceltme hakkındaki Twitter Kuralları’nı ihlal etti. Ancak Twitter, tweetin erişime açık kalmasının kamu yararına olabileceğini belirledi’ ibaresi koymuştu.

Trump Twitter ve Facebook'a saldırmaya geri dönmüş gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde ABD Kongre Üyesi Marjorie Taylor Greene’nin aşı karşıtı tweetleri nedeniyle hesabı engellenmişti. Trump, basın açıklamasında bu duruma değinerek destekçilerinin Twitter ve Facebook kullanmayı bırakmalarını istedi.

‘Twitter ve Facebook’un bu kadar sözü geçmemeli’

Eski ABD başkanı Donald Trump basın açıklaması tam olarak şu sözleri içeriyor:

Twitter, demokrasiye karşı gelen bir yüz karasıdır. Bu ülkede sözü geçmemeli. Marjorie Taylor Greene dürüst, vatansever ve çalışkan insanlardan oluşan geniş bir seçmen kitlesine sahiptir. Onlara Twitter ve Facebook gibi serserilerin gösterdiği muameleyi hak etmiyorlar. Herkes Twitter ve Facebook’u bırakmalı. Çok sıkıcılar ve sadece Radikal Sol görüşe sahipler, herkes tarafından da nefret ediliyorlar. Bu platformlar ulusumuza saygısızlık ediyor. Savaşmaya devam et Marjorie!

Kurduğu ilk sosyal medya platformu kapatılan ve yenisi için çalışan Trump, sosyal medya devlerinin peşini kolay kolay bırakmayacak gibi görünüyor.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 02 Şubat 2023
İmsak 06:40
Güneş 08:07
Öğle 13:23
İkindi 16:03
Akşam 18:28
Yatsı 19:50
Günün Karikatürü Tümü