Çakal Carlos, Fransa'ya ziyarette bulunan Venezuelalı bakan ve Türkiye yapılacak seçimler hakkındaki değerlendirmesini Baran okurlarıyla paylaştı.

Venezuela'dan Paris'e bir bakan geldi. Kardeşim Berliner onunla elçilikte buluştu ve vaziyeti, benim vaziyetimi anlattı. Kendisi başkanla konuşacağını söyledi. Çünkü Venezuela devlet başkanı beni çıkarmak için hiçbir şey yapmıyor. Hapishanede ölmemi istiyor. Bunun işe yarayacağını sanmıyorum; ama yine de iyi haber. 

Hâlâ Fransa'da, lâfta Fransa’da, CIA'nın emriyle özel bir statüde kalıyorum. Tüm mahkumların bir statüsü vardır. Benim özel bir statüm var. Yedi kez müebbet hapse mahkûm edildim. Fransa tarihinde hiç kimse benim gibi mahkûm edilmedi. Yedi kez mahkûm edildim; ama tek bir şahit bile yoktu. Ne bir şahit, ne bir delil... Aslında, hayatta kalan bir adam vardı. Çok iyi bir adamdı, bir Katalan. Ona benim bir fotoğrafımı gösterdiler ve o da onu vuranın ben olmadığımı söyledi. Bu çok iyi bir gelişmeydi, biliyorsunuz. Fakat ona çok kızdılar; çünkü o bir vatanseverdi, Katalan olmasına rağmen bir Fransız vatanseveriydi. 

Biliyorsunuz, gerçek Fransız halkı, iyi insanlar, fakat artık ülkeyi onlar yönetmiyorlar. Ülkeyi yönetenler, dış istihbarat ajanları, İsrail ajanları ve Amerikan ajanları. Bu çok üzücü, fakat vaziyet böyle. Onlar açıktan görünmüyorlar; ama hükümetin ve olup biten her şeyin arkasındalar. Mesela, vaziyetime mukabil geldiğimden beri her zaman, istisnasız bulunduğum tüm cezaevlerinin müdürleri bana karşı çok nazikti. Kibar davrandılar. Başlangıçta benimle konuşmalarına izin verilmiyordu. Benimle konuşmak için sadece bir kişi, bir alt müdür seçilirdi. Her gün gelirdi. Bu istisnai bir durumdu. Anlayacağını, olan biten çok komik. Benim hakkımdaki her şey çok komikti. Türkiye'deki avukatlarımla görüştüğümde onlar geldiklerinde anlatıyorum. Belki de onlarla bir gün Caracas'ta buluşuruz, kim bilir? 

Şu ana kadar Venezuela'dan bir haber alamadık. Ümid ediyorum ki harekete geçerler. Bolivarcı devrimciler olması gereken bu insanlar niçin bana karşı böyle davranıyorlar? Ben tarihteki en ünlü Venezuelalıyım. Ben Filistin direnişinin lideriyim. Sembolik lider... Bu inanılmaz. Ne olursa olsun, sabırlı olmalıyız. Allah’a dua edelim. Lâ ilâhe illallah, Muhammedün Resulullah. Ve unutmayalım, Ramazan'ın gelişini unutmayalım. Allahü Ekber! 

Ben Türkiye'deki avukatlarımla gurur duyuyorum. Umarım onları Fransa'da ya da daha iyisi Venezuela'da tekrar görebilirim. O zaman misafirim olurlar. Tüm Baran ve Aylık camiasına, benimle birlikte tehlike altında bir şekilde yayınlanan bu dergilere en iyi dileklerimi iletiyorum. Ümit ediyorum yola devam ederler. 

Önümüzdeki Mayıs ayında Türkiye'de seçimler olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan yeniden seçilemeyebilir. Alternatifi sol görüşlü bir adam. Ne olursa olsun, Erdoğan hayatım boyunca kalbimde kalacak. Venezuela Devlet Başkanı'na iki kez "Carlos'u serbest bırakmak zorundayız" dediğini de unutmuyorum. Ve bu harika bir şey. Eğer hapisten çıkarsam, Venezuela'da bir süre kaldıktan sonra Türkiye'ye gideceğim ve gönüldaşım Erdoğan'ı ziyaret edeceğim.

Ne olacağını bilmiyoruz; ama Allah'a güvenmeliyiz. Ve Ramazan ayındayız. Hepimiz için zor olacak. Ama dayanmalıyız. Cennete ve cehenneme inanmalıyız. İnsanlığın düşmanları, Allah'ın düşmanları cehenneme gidecek. Ve beni hapiste tutanlar -gardiyanlardan bahsetmiyorum-, beni hapiste tutmak için ellerinden geleni yapanlar -çünkü CIA onlar için çalışma teklifini kabul edene kadar beni hapiste tutmak istiyor- cehenneme gidecekler. Cehennemde yanacaklar. Bana ve gönüldaşlarım, ne olursa olsun, sonunda hepimiz cennete gideceğiz. Ben sadece laf olsun diye konuşmuyorum, buna inanıyorum. Çünkü Lâ ilâhe illallah, Muhammedün Resulullah. 

Bir yerde, cezaevindeyken Müslüman olduğumu okumuştum. Bu doğru değil. Ben 1976 yılında Müslüman oldum ve İslam'ı seçtim. Dış operasyonlardan dolayı çok ilgilenmiyordum. İslam'ı seçtim ve sonra araştırmaya başladım. Harika bir şey ki birçok şey keşfettim. 

Ortada çok ilginç bir durum var ve ne olacağını bilmiyoruz. Ve ümid ediyorum ki daha iyi bir yola gireceğiz. Hapishanede yaşıyoruz. Ve dünya bir karmaşa içinde. Size bir şey söylemek istiyorum, tekrar ediyorum. Ukrayna'da yaptıkları şey tam bir karmaşa. Ruslardan kaynaklanmıyor. Ukrayna düşman tarafından manipüle ediliyor. Ruslar tarafından Avrupa'ya satılan petrol kesildi. Hatta sadece Ruslar kestiği için değil, artık almak istemedikleri için gelmiyor. Ruslara karşı bir tür vahşi saldırıda bulunan insanlar var, fakat Rusya kazanacak. Her şeyi satabiliyorlar -bunu birçok kez söyledim ve tekrar söyleyeceğim- Çin'e, Hindistan’a ve başka ülkelere. Petrollerini satın almak için Avrupa'ya ihtiyaçları yok. 

Lâ ilâhe illallah, Muhammedün Resulullah. Ramazan’ı şerifiniz mübarek olsun. Oradaki gönüldaşlarıma selam olsun.

Allahü Ekber!

1.4.2023