Demek şehitlerin kanları üzerinden demokrasi güzellemeleri yapan yetkililer dahil herkes biliyor kripto FETÖ yapılanmasını.

15 Temmuz, her sene-i devriyesinde demokrasi martavalı ile başlayan türlü garipliklere konu ediliyor.

Bu sefer de bu saçma adet sürdürüldü ve şehitlerimizin kemikleri sızlatılarak "demokrasi için" naralarının ardı arkası kesilmedi.

Kumandan Salih Mirzabeyoğlu'nun bir şiirinde de dediği gibi:

"Şehitler dirilselerdi bir bir,

kalanlar gibi görselerdi,

utanırlardı şüphesiz

kanları üzerine kurulan manzaradan"

15 Temmuz gecesi sokağa çıkmış biri olarak gördüğüm bu manzara beni her seferinde çileden çıkarıyor.

Ne diyelim; şehitlerimizin kanları üzerinden demokrasi satanlara yazıklar olsun ve unutmasınlar her şeyin bi’ hesabı var.

Demokrasiyi de geçtik, aradan henüz yedi sene geçmişken, Gelecek Partisi tam da 15 Temmuz günü (!) KHK'lılara af talep eden bir video yayınlandı.

Yakın zamanda Devlet Bahçeli'nin yaptığı bir açıklama belki bu ilginçliğe bir açıklık getirebilir. Devlet Bahçeli diyor ki; Hâlâ FETÖ'nün kripto damarının siyaset, bürokrasi, eğitim, ekonomi, medya ve diğer alanlarda dip dalga halinde faaliyet içinde olduğunu bilmeyen yok.

Demek şehitlerin kanları üzerinden demokrasi güzellemeleri yapan yetkililer dahil herkes biliyor kripto FETÖ yapılanmasını.

"Peki madem biliniyor niçin mücadele edilmiyor?" diye soracak olursanız… Hiç sormayın bu hükümetin niçinlere cevabı yok.

Hem olsaydı dün gece şehitler için okunan selalar paravanı arkasında benzin ve motorin zammı açıklanır mıydı?

Gerçi bunun niçininin cevabını belki verebiliriz, mesela şu olabilir; "şehitlerimizin selası verilmişken kalan milleti de öldürerek selayı öldürülen milletin ruhuna da yollayalım" demiş olabilirler.