“Müslüman” memlekette kelime-i tevhid sancağına bir soruşturma daha

Zonguldak’ta yapımına devam edilen Kavaklık Camii’ne inşaatta çalışan işçilerden birinin Türk bayrağı ve üzerinde Arapça Kelime-i Tevhid yazan bir bayrağı asması İslam düşmanlarını endişeye sevk etti.

Anadolu 26.08.2021, 07:30 26.08.2021, 10:00
“Müslüman” memlekette kelime-i tevhid sancağına bir soruşturma daha

Kelime-i Tevhid bayrağından rahatsız olan İslam düşmanları ihbarda bulundular. Bunun üzerine müftülükten bazı çalışanlar camiye gelerek incelemede bulundular ve bayrağı indirerek tutanak tuttular. Olayla ilgili Kozlu Kaymakamlığı da soruşturma başlattı.

Kelime-i Tevhid’den rahatsız olan müftülük!

Camiye İslam’ın nişanesi olan Kelime-i Tevhid bayrağının asılmasını sanki yabancı memleketin bayrağı asılmış gibi karşılayan İl Müftü Vekili Tahir Erçin de çok üzüldüğü belirterek, "Kavaklık camimiz var. Güzel bir yerde gençlik merkezimizin hemen yanında, orada ihtiyaca cevap verecek bir camimiz. Üzücü bir olay dün bizlere gelen bilgiye göre o camimizde asılı olan Türk bayrağının yanına yeşil bir bayrak ve üzerinde Kelime-i Tevhid yani 'La ilahe illallah' yazan bir bayrağın asıldığı yönündeydi. Biz de olayı duyar duymaz ilçe müftülüğümüze irtibata geçerek olayın akıbetini öğrenmek için çalışma başlattık. Nihayetinde Türk bayrağının yanına asılan o bayrağı önce oradan çıkarttık" ifadelerini kullandı.

Daha önce de Bursa Valiliği, "Hilâfet" etiketiyle "Kelime-i Tevhid" görseli paylaşan bekçi hakkında soruşturma başlatmıştı.

Valilikten yapılan açıklamada paylaşımın bekçinin sosyal medya hesabından 26 Temmuz tarihinde yapıldığı belirtilerek, Hilafet etiketiyle Kelime-i Tevhid görselli paylaşımda bulunan ve ilimizde Çarşı ve Mahalle Bekçisi olarak görev yapan İsmail Belindir hakkında soruşturma açılmış olup, söz konusu soruşturma halen devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Yorumlar (0)
24
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 20 Eylül 2021
İmsak 05:17
Güneş 06:42
Öğle 13:03
İkindi 16:29
Akşam 19:13
Yatsı 20:33
Günün Karikatürü Tümü