Katil Görmek İsteyen Şunun Suratına Baksın

Anadolu 02.03.2018, 21:37 02.03.2018, 23:10
Katil Görmek İsteyen Şunun Suratına Baksın
28 Şubat döneminde verilen hukuksuz yargı kararları ile mağdur edilenlerin, adil bir şekilde yeniden yargılanmaları için yapılan kampanyaya kamuoyundan gelen destek her geçen gün büyürken, ülkemizin karanlık odaklarından biri olan Aydınlık Gazetesi’ni ise rahatsız etti. Aydınlık Gazetesi’nde bugün yapılan bir haberde, hukuksuz yargı kararlarının giderilmesi için yapılan kampanya “Katilleri Kurtarma Çabasındalar” başlığı altında değerlendirilirken, destek verenlere ‘vazgeçin’ çağrısı yapıldı. 

28 Şubat: Müslümanlardan Açılan Boşluğun FETÖ ile İkâme Edilmesi
1970 ve 80’lerde artık korkusuzca haklarını aramaya başlayan Müslümanların, yeniden esas sahibi oldukları Anadolu’ya hâkim olmasından korkan Batılılar, dönemin Kemalist bürokrasi kadrolarını (ki son birkaç yıla kadar bürokrasideki bütün kritik mevkileri Hakk ve halk düşmanı Kemalistler işgal ederdi) harekete geçirerek, Müslümanları, siyaset, ordu ve bürokrasiyle beraber hayatın her sahasından uzak tutmak üzere 28 Şubat kararlarını uygulamaya koydular. Kemalizm’in Anadolu ile doku uyuşmazlığı yaşadığı ve artık iyiden iyiye iflas ettiğiyse açıktı ve Batı, 1980’li yıllardan itibaren Kemalizm’in yerine FETÖ’yü tezgâhlamaya başlamıştı bile. 28 Şubat sürecinde bürokrasi ve hayatın çeşitli sahalarından tecrit edilen Müslümanların yerine FETÖ kadrolarını ikâme ettiler. FETÖ ile Kemalistler arasında 2000’lerde yaşanan meselenin aslı da, “ben daha iyi ajanlık ederim”, “hayır en hain benim” kavgasıdır. 28 Şubat sürecinin hemen evveli ve akabinde, Türkiye’de gerçekleşen ve Müslümanların üzerine atılan suikastlarsa, bu değişim ve dönüşümden memnun olmayan, ihanetin bile şartlarını kavramaktan aciz kimi Kemalistlerin, kendi iç hesablaşmaları neticesinde bertaraf edilmesinden ibaretti.

Katil Görmek İsteyen Perinçek’in Suratına Baksın
Hâl böyle iken, 28 Şubat’ta verilen hukuksuz yargı kararlarının yeniden yapılacak adil bir yargılanma ile sona erdirilmesinin isteniyor olması, Aydınlık isimli karanlık yuvasını rahatsız ediyor. Vatan Partisi isimli şebekenin üyelerinden Av. Ceyhan Mumcu ve Av. Nusret Senem’in beyanlarına dayandırılan haberde, “Kimmiş bu 600 kişi, söylesinler de bilelim. En az 20 kişinin katili olanlar, Uğur Mumcu’yu öldürenler içeride.” şeklinde ifadelere yer verilmiş.
Bir kere en başta şunu ifâde etmek gerekiyor; eğer ki Türkiye’de katil görmek isteyen varsa, Doğu Perinçek’in suratına bakması yeterlidir. Ajan, provokatör, yalancı ve omurgasız görmek isteyenler de aynı suratın farklı perspektiflerden çekilmiş fotoğraflarından istifade edebilirler.
Devam edecek olursak, Maocu, Apocu, Darbeci, Kemalist, Ulusalcı, Ergenekoncu, Milliyetçi, Avrasyacı ve şimdi ise Tayyipçi olan Doğu Perinçek’in sahibi olduğu yayın organında, bahse konu olan haberde geçen şu ifade de son derece alâka çekici:
İçeride sözde mağdurmuş gibi gösterilen kişilerin aslında kontrgerillacılar olduğunu savunan Senem, “Bu talepleri iletenler Amerika’nın aletlerini kurtarma telaşındalar” diyerek şöyle devam etti: “Hükümeti uyarıyorum. Türkiye ABD’ye karşı mücadele yürütüyor. Ancak bunlar Amerika’nın aletlerini kurtarma telaşına girmişlerdir. Bunları iyi tanısınlar, uyanık hareket etsinler. Hem bu konuda hem de 28 Şubat davasında yargılanan askerler konusunda. Bugün çete dediği o askerler, Amerika’nın aletlerine karşı mücadele etmiş, Kuzey Irak’ta PKK’lı teröristleri ülkeden süpürmüş Atatürk’ün askerleridir, çok yanılıyorlar.

28 Şubat ve Rejim
28 Şubat’ın hukuksuz yargı kararlarından kaynaklanan mağduriyetlerin giderilmesiyle eş zamanlı olarak, diğer bir öncelikli mesele de İstiklâl Mahkemeleri ve DGM’ler doğurarak eline geçen her fırsatta yargıyı bir silâh gibi Müslümanlara karşı kullanan Kemalist rejimin, TÜSİAD’ı, sağcı-solcu ulusalcısıyla, CHP’siyle ve bürokraside kalan tüm artıklarıyla tasfiye edilmesidir. Büyük kapışmanın arefesinde böyle bir bağırsak temizliği kendini dayatmaktadır. 1980’li yıllarda kurucuları tarafından bile artık miadının dolduğuna hükmedilen Kemalist rejimin Anadolu’dan kazınması gerekmektedir. 


 

Yorumlar (0)
21
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 21 Eylül 2021
İmsak 05:18
Güneş 06:43
Öğle 13:02
İkindi 16:28
Akşam 19:11
Yatsı 20:31
Günün Karikatürü Tümü