Ayasofya’da icazet töreni Kemalistleri kudurttu!

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla "Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi" kapsamında İTO Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi Hafızları İcazet Töreni gerçekleştirildi. Törende edilen dua Kemalistleri kudurttu.

Anadolu 29.05.2021, 17:15 29.05.2021, 17:50
Ayasofya’da icazet töreni Kemalistleri kudurttu!

Dün Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla "Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi" kapsamında İTO Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi Hafızları İcazet Töreni gerçekleştirildi. Erdoğan törende Kuran-ı Kerim okudu. Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi kapsamında hafızlıklarını tamamlayan 136 öğrenci, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Ayasofya Camii'nde düzenlenen programla icazet aldı.

Ayasofya Camii'nde gerçekleştirilen programa, hafız öğrencilerin velileri, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sudan Egemenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Muhammed Hamdan Dagalo Hmidti, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ve çok sayıda davetli katıldı.

Kemalistler yine kudurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Taksim Camisi'nin açılışının ardından katıldığı icazet töreninde dua edilirken “Bu ve bu gibi mabedler mabed olarak kalması için inşa edilmiştir. Öyle bir zaman geldi ki bir asır gibi bir zaman içinde ezan ve namaz yasaklandı ve müze haline çevrildi. Bunlardan daha zalim ve kafir kim olabilir... yarabbi bir daha bu zihniyetin bu milletin başına gelmesini mukadder buyurma...” ifadelerinin kullanılması Kemalistleri yine kudurttu. Cumhuriyet, haberinde bu ifadeleri öne çıkarırken “Erdoğan'ın gözlerinin içine baka baka Atatürk'e lanet okudu” başlığıyla gördü. Cumhuriyet'in ardından ise diğer tüm Kemalist yayın organları salyalarını akıtmaya başladı.

Yorumlar (0)
34
açık
Namaz Vakti 04 Ağustos 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Günün Karikatürü Tümü