Cumhurbaşkanı Erdoğan, Soylu ve Yıldırım’a sahip çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grup toplantısında, Sedat Peker'in hedef aldığı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya sahip çıktı. Saldırıların ülkeye yönelik olduğunu belirtti.

Anadolu 26.05.2021, 14:10
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Soylu ve Yıldırım’a sahip çıktı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'yu hedef alan saldırıların gerisinde, ülkemizde sağlanan bu huzur ve güven ikliminden duyulan bir rahatsızlık olduğunu biliyoruz. İçişleri Bakanımızın yanında olduk, yanında olacağız. Binali Yıldırım arkadaşımızın da oğlu üzerinden hedefe alınması, asıl niyeti gösteren bir başka işarettir.” dedi.

Ekonomi

Salgın tedbirleri ve bazı iktisadî verilere temas eden Erdoğan akabinde ise “2021 büyüme oranının beklentilerin çok üzerinde gerçekleşeceğini düşünüyorum. Ekonomi reform programımızda yer alan somut düzenlemeleri çıkarmaya başladık. En büyük başarımız hükümetlerimiz döneminde tüm vatandaşlarımıza iş ve istikrarlı iklim sağlamak olmuştur. İstikrar ve güvenli ortamı hedef alan çeşitli saldırıların hedefi insanlarımızı karamsarlığa sürüklemektir, bu açıktır. Oyunları, tuzakları bozacağız. Bu sinsi operasyonu da akamete uğratacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Biz birliğimiz, beraberliğimiz ve kardeşliğimize sahip çıktıkça milletimiz ile aramızdaki uhuveti hiçbir saldırı bozamaz. Kimin terör örgütleriyle, suç çeteleriyle, yeminli Türkiye düşmanları ile yürüdüğünü milletimiz görüyor.” ifadelerini kullandı.

Yargı

AK Parti’nin aynı kadro ile 2023’e yürüyeceğini belirten Erdoğan yargı hakkında ise şunları söyledi:

“Vesayete selam duran bir yargı dışa bağımlıdır. Biz işte buna son verdik. En son dün parlamentomuzda gayet güzel memnuniyet verici bir seçim gerçekleştirildi. HSK Kurlu milletvekillerimizin iradesiyle tecelli etmiş oldu. Partilere ve vekillere teşekkür ediyorum. Bu uzlaşma tablosu yeni anayasa çalışmaları için de ümit ve umut verici fevkaladedir. Yarınlara ve geleceğimize bırakacağımız en değerli miras olacaktır.

Geçtiğimiz ay Resmi Gazete'de yayımlanan İnsan Hakları Eylem Planı da bu sürecin bir parçasıdır. 4. Yargı Paketi yakında Meclis'e sunulacak. Ceza yargılamasında güvenceleri artıran çok önemli yenilikler getiriyor.

FETÖ'nün ihanetlerine karşı milletimizle birlikte şanlı bir mücadele yürüttük.

Suç örgütlerini, 19 yıl boyunca, ellerindeki tüm imkanları alarak birer birer çökerttik Bir dönem sözde babaların racon kestiği Türkiye'yi hukuktan başka yöntemin geçerli olmadığı seviyeye getirdik. Özellikle uyuşturucuyla mücadelede kimsenin gözünün yaşına bakmadık. Son 3,5 yılda 85 bin uyuşturucu şüphelisi tutuklandı. 5 yılda organize suç örgütlerine karşı 1700'e yakın operasyon yapıldı.

Meral Akşener’in Rize ziyareti

Rize’de büyük bir tepki ve protesto ile karşılanan İYİ Parti Genel Başkanı Merak Akşener’in Rize ziyaretine de değinen Erdoğan, “Nerede nasıl bir adım atılacağını bilmek lazım. Sen Rize'nin uşağına hakaret edip, Netanyahu gibi bebek katilleri ile aynı kefeye koyarsan yapılacak olan işte budur. Çok ileri gitmeden gelin hanıma bir ders verdiler. Bu da Rizelinin edebini adabını gösterir. İkizdere yetmedi, Çayeli'ne gittin, orada da gerekeni yaptılar. Sonra Trabzon'a gitti, ortalarda görünmeden uçağa bindin döndün. Bunlar daha iyi günler. Ahde vefa denilen bir şey var. Bu millet unutmaz. Saygıya dayalı bir siyasetin yanında olduk, bunun oturmasını istedik. Buna da devam ediyoruz.” dedi.

Süleyman Soylu ve Binali Yıldırım

Daha sonra herkesin merakla beklediği noktaya gelerek Sedat Peker’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve eski Başbakan Binali Yıldırım hakkındaki iddialarına temas eden Erdoğan bu hususta şu ifadeleri kullandı:

“İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’yu hedef alan saldırıların gerisinde, ülkemizde sağlanan bu huzur ve güven ikliminden duyulan bir rahatsızlık olduğunu biliyoruz. İçişleri Bakanımızın yanında olduk, yanında olacağız. Bu suçluları ülkemize getirip yargıya teslim edene kadar peşlerini bırakmayacağız Tüm yalanlar, iftiralar ortaya dökülecektir.

Binali Yıldırım arkadaşımızın da oğlu üzerinden hedefe alınması, asıl niyeti gösteren bir başka işarettir. Suç örgütleri mensuplarını kullanarak kamuoyunu yönlendiremeye heveslenenlere aradıkları fırsatı vermeyeceğiz

Bay Kemal, Meral... Size buradan ekmek çıkmaz boşuna uğraşmayın. Suç çetelerinin mensuplarını nereye kaçarlarsa kaçsınlar takip ediyoruz.

Ülkemizi suç örgütleri üzerinden kıskaca almak ve siyasi sonuçlar üretmek peşindeler. Boşuna uğraşmayın. Seçim Haziran 2023'tür. Seçimle veya seçimsiz iktidar söz edenleri de unutmamak gerekiyor. Çapsız, sığ, ilkesiz, ufuksuz bir muhalefet anlayışı vardır.

AK Parti olarak dün vesayete karşı nasıl mücadele ettiysek, uluslararası alanda ülkemizin başını nasıl dik tuttuysak, terör örgütlerinin tamamının başını nasıl ezdiysek, inşallah yarın da halkımızın emrinde çalışmayı, mücadele etmeyi, yeni başarılara imza atmayı sürdüreceğiz.

Şu anda CHP Genel Merkezi tecavüzcülerin ve onları koruyanların işgali altındadır. Şu anda CHP Genel Merkezi suç örgütlerine payandalık ve onlara piyonluk yapanların işgali altındadır. CHP'ye oy veren vatandaşlarımın da bu tabloda rahatsız olduklarına inanıyorum.”

İHA Satışı

Polonya’ya İHA satışına değinen Erdoğan, “Hali hazırda Türkiye ile birlikte 4 farklı ülkede 180 adet Bayraktar İHA faaliyet göstermektedir. İHA'larımızın sahada gösterdiği başarılar savaş stratejilerinin yeniden baştan yazılmasına yol açmıştır. Akıncı da devreye girdiğinde bu tablo çok daha sarsıcı şekilde değişecektir. Milletimiz bize hezeyanlarla uğraşma değil ülkenin geleceğini inşa etme sorumluluğunu yüklemiştir. Önceki gün ülkemizi ziyaret eden Polonya Cumhurbaşkanı ile verimli bir görüşme gerçekleştirdim. Savuna sanayinde işbirliğinin verimli sonuçlarının ortaya çıktığını görüyoruz. Türkiye, Polonya ile İHA'ların satışı konusunda anlaşma imzalamıştır. Bu anlaşma Türkiye'nin NATO ve AB üyesi bir ülkeye yaptığı ilk yüksek teknolojiye sahip İHA satışı olması açısından da çok önemlidir.” ifadelerini kullanırken konuşmasını şu sözlerle noktaladı:

“AK Parti Cumhur İttifakı ile birlikte ülkemizin geleceğini nakış nakış işleyecek Her zaman söylediğimiz gibi... Ölçümüz tek ve nettir. AK Parti üzerinden Türkiye'ye operasyon çekmeye çalışanları milletimiz görüyor ve deftere yazıyor. Dün 'başaramayacaksın' demiştim. Bugün de 'başaramayacaksınız' diyoruz.

Bugünkü operasyon aygıtlarına da gereken dersi verecektir.”

Yorumlar (0)
19
açık
Namaz Vakti 28 Eylül 2021
İmsak 05:26
Güneş 06:50
Öğle 13:00
İkindi 16:20
Akşam 18:59
Yatsı 20:19
Günün Karikatürü Tümü